ادغام دکوراسیون مدرن و سنتی

lastnews1
ادغام دکوراسیون مدرن و سنتی
بیشتر افراد برای دکوراسیون منزل خود از سبک ادغامی یا به عبارتی گلچین گرایی استفاده می‌کنند چراکه استفاده از یک سبک منحصر در یک خانه اصولا پسند دل همه نیست مگر اینکه شخص به آن سبک خاص بسیار علاقه‌مند باشد، اما بسیاری از افراد دست به شخصی‌سازی زده و در دکوراسیون منزل از شیوه تلفیقی بهره می‌گیرند و این به این دلیل است که دایره علایق و سلایق افراد گسترده است و منحصر به یک سبک نمی‌شود. یکی از این سبک‌های تلفیقی سبک مدرن و سنتی با یکدیگر می‌باشد البته حائز اهمیت است که در ترکیب دو سبک برای دکوراسیون داخلی منزل باید احتیاط کنید و نکاتی را در نظر بگیرید چراکه عدول از اصول منطقی معماری و طراحی در دکوراسیون داخلی و کنار هم قرار دادن عناصر اصلی در کنار اکسسوری‌ها، سبب بر هم خوردن نظم چیدمان و نازیبایی می‌شود.
تعیین سبک:
در ابتدای امر تعیین کنید از این سبک ترکیبی می‌خواهید کدام یک بر دیگری غالب باشد. خواهان و دوستدار سبک سنتی هستید یا سبک مدرن؟ پس از انتخاب سبک دلخواه، وسایل اصلی را در دکوراسیون منزل غالب انتخاب می‌کنید و اکسسوری‌ها را به سبک مغلوب، برای مثال اگر خواهان سبک مدرن هستید وسایل اصلی را مدرن و اکسسوری‌ها را با تم سنتی انتخاب کنید. تم مغلوب مانند چاشنی می‌باشد و به فضا رنگ و فرم می‌بخشد. این غلبه در دکوراسیون مدرن و سنتی (دکوراسیون تلفیقی) بسیار حائز اهمیت است، زیرا اگر چنین نباشد، همه عناصر به یک اندازه جلب توجه می‌کنند و تشخیص سبک اصلی میسر نمی‌شود.
هارامونی و تضاد:
برای جلوه دکوراسیون داخلی منزل خود می‌توانید از دو سبک، هارامونی یا تضاد استفاده کنید. بعد از انتخاب سبک غالبتان، باید جلوه‌ای را که می‌خواهید نمود بیشتری داشته باشد انتخاب کنید. می‌خواهید دکوراسیونی هماهنگ داشته باشید یا متضاد؟ برای مثال، اگر مایل به انتخاب جلوه و نمایی هماهنگ و آرام هستید ست مبلمانی را انتخاب کنید که از نظر جنس ظاهری با هم هماهنگ بوده و مشابهند، برای مثال در انتخاب مبلمان،‌از ست چوبی استفاده کنید که جلوه مدرن دارد اما میز ناهارخوری را چوبی اما با جلوه ای سنتی انتخاب کنید. این انتخاب به شما دکوراسیونی با یک تلفیق هماهنگ و متقارن می‌دهد، اما اگر تمایل به ایجاد تضاد و تهیج دارید،  از رنگ‌ها و بافت‌های متنوع استفاده کنید تا این تضاد بیشتر و محسوس‌تر به چشم برسد. توجه داشته باشید که در انتخاب وسایل این را در نظر بگیرید که چه چیز آن نظر شما را جلب کرده است. بافت، جنس، طرح یا رنگ آن و مطابق آن چیدمان خود را انجام دهید. اکنون قدم بزرگی در خلق یک دکوراسیون سنتی و مدرن برداشته‌اید و مسلط به انتخاب سبک غالب هستید. سبک مغلوب را به عنوان چاشنی در میان سبک غالب،‌برجسته کنید و با توجه به خواسته و علاقه‌تان، به ایجاد هارامونی یا تضادهای ظریف بپردازید.
در دکوراسیون تلفیقی، به رنگ‌ها بسیار توجه کنید (رنگ‌های اصلی) در دکوراسیون تلفیقی می‌توانید از رنگ‌های متضاد که در کنار هم هم‌خوانی و هم‌نشینی دارند استفاده کنید یا از رنگ‌های هم‌خانواده و هماهنگ بهره بگیرید.
در نظر داشته باشید که مبلمان و اسباب اصلی و چشمگیر منزل را در یک سبک انتخاب کنید (مدرن یا سنتی). سبک اصلی هرچه بود، اکسسوری‌ها در سبک مقابل انتخاب شوند، برای مثال اگر برای مبلمان سبک مدرن انتخاب کرده‌اید، برای دیوارکوب‌ها یا مجسمه‌های تزئینی می‌توانید از سبک سنتی استفاده کنید. سبکی را که برای انتخاب مبلمان‌ها و وسایل اصلی انتخاب می‌کنید سبک غالب نام دارد و اکسسوری‌ها سبک مغلوب و مکمل محسوب می‌شوند. کوسن‌ها روی مبلمان، پارچه‌ها، رنگ، بافت به عنوان روکش و دیوارکوب‌ها، به عنوان اکسسوری‌ها و سبک مغلوب به شمار می‌روند.
با کمی ظریف‌اندیشی و دقت در سازه‌های منطقی می‌توانید سبکی تلفیقی و متفاوت خلق کنید که جلوه‌ای سحرانگیز به معماری داخلی منزل شما ببخشد.

تماس با ما

نقاشی ساختمان نمونه
تهران، تهرانپارس

 

محمدعلی فردی

همراه :

09126226228

09198258519

تلفن: 77393175 - 021

وب سایت: www.nemonehpainting.com

درباره ما

خدمات ساختمانی نمونه مجری کلیه کارهای ساختمانی از جمله نقاشی ساختمان، کنیتکس، رولکس، پتینه کاری، رنگ نما و شستشوی نما، رنگ کاری چوب، گچبری پیش ساخته و بسیاری خدمات ساختمانی در تهران و شهرستان ها می باشد. همچنین ما متخصص بازسازی ساختمان می باشیم.