رنگ روغنی

رنگ روغنی نقاشی ساختمان emulsion paints haditexرنگ روغنی بهتر است یا رنگ پلاستیک
مقایسه سطح کیفیت رنگهای ساختمان در نقاط مختلفی از خانه و ساختمان با توجه به نیاز قسمت های مختلف ساختمان تعیین می شوند.
به طور مثال در جواب این سئوال که آیا رنگ روغنی بهتر است یا رنگ پلاستیک باید گفت مقایسه  اگر برای رنگ پلاستیک سقف در نظر گرفته شود به طور حتم رنگ روغنی گزینه مناسبی برای نقاشی سقف نخواهد بود و یا اگر شما مقایسه رنگ روغنی ساختمان را با رنگ پلاستیک برای دیوارها در نظر داشته باشید حتما رنگ پلاستیک گزینه خوبی برای نقاشی دیوارهای ساختمان به دلیل قابل شستشو نبودن نیست.
پس توجه داشته باشید رنگ روغنی برای دیوارها و نقاطی از ساختمان که نیاز زیادی به شستشو داشته باشند به مراتب گزینه بهتری در مقایسه با رنگهای پلاستیک ساختمانی میباشد و رنگ پلاستیک به دلیل نوع و جنس موجود و نداشتن انعکاس به همراه سفیدی دلچسب تر گزینه ای به مراتب زیباتر از رنگ روغنی برای سقف ساختمان میباشد.
فراموش نکنید شما اگر سقف ساختمان خود را حتی با بهترین رنگهای روغنی ساختمان هم رنگ امیزی کنید بازهم قادر نخواهید بود تا سقف ساختمان خود را به راحتی بشورید چون رنگ سقف ساختمان خارج از
کثیف شدن در طول زمان تغییر رنگ داده و به هیج عنوان با شستشو به حالت اول خود بر نمیگردد.
به طور کلی و در انتهای این سئوال که رنگ روغنی بهتر است یا رنگ پلاستیک باید گفت رنگ روغنی برای دیوارها و فلزات بهتر است و رنگ پلاستیک برای سقفها بهتر است.

موارد استفاده از رنگ روغنی در ساختمان:
آشپزخانه، کامل. سقف و دیوار همگی روغنی رنگ می شود. تا قابل شستشو شود.
در و پنجره ها رنگ روغنی زده می شود تا از پوسیدگی و خرابی آن در مقابل آب و هوا کاسته شود. و مهم نیست در آهنی یا چوبی باشد.
ولی اتاق ها چون مانند آشپزخانه بخار چرب ندارد ، فقط دیوارها رنگ روغنی زده می شود تا در صورت کثیف شدن قابل شستشو باشد ولی سقف ها به خاطر زیبایی بیشتر از رنگ پلاستیک استفاده می شود.
اگر سقف روغنی زده شود، نور چراغها را به شکل آزار دهنده منعکس می کند.
 
رنگ روغنی ساختمان:
ابتدا باید زیر کار را آماده کرد. این کار با زدن بتونه یا انجام ماستیک انجام می شود.
ماستیک برای صافی و یکنواختی دیوار است.
 
ماستیک چیست؟
نوعی کار با بتونه است. در این حالت بتونه شل تر استفاده می شود. و روش کشیدن روی دیوار به  صورت یک تکه و یکنواخت است. این کار با تیغ ( وسیله است که برای کشیدن بتونه روی دیوار استفاده می شود ) و کاردک ( برای نگهداری بتونه استفاده می شود ) انجام می شود.
ابتدا از روغن الف استفاده می شود. روغن الف به عنوان زیر کار استفاده می شود.
فواید و دلایل استفاده از روغن الف:
یک-  برای حرکت روان قلم است.
دو –  باعث مصرف کمتر رنگ می شود که اصطاحا می گویند دیوار رنگ را نخورد.
سه – پستی و بلندی کار ( دیوار ) معلوم شود.
سپس با سنباده های نرم دیوار را می سابیم تا صاف و لیز شود. به گونه ای که با کشیدن دست روی کار ، هیچ برجستگی یا فرورفتگی احساس نشود.
 
نقاشی در فصول مختلف ( مناطق با آب و هوای گرم و سرد ):
نقاشی در فصول گرم به خاطر خشک شدن سریع رنگ باید دوخت خط ها سریع و پیوند آنها کامل باشد تا حرکت قلم روی کار نماند. در فصول سرد به خاطر شکنندگی رنگ سعی کنید بعد از کشیدن خط های عمودی با دقت بیشتر برای جلوگیری از شکسته شدن باز باید آن را جلا داد یا خط های عمودی را محکم تر کشید.
رنگ روغنی نقاشی ساختمان emulsion paints haditex
رنگ روغنی نقاشی ساختمان emulsion paints haditex

تماس با ما

نقاشی ساختمان نمونه
تهران، تهرانپارس

 

محمدعلی فردی

همراه :

09126226228

09198258519

تلفن: 77393175 - 021

وب سایت: www.nemonehpainting.com

درباره ما

خدمات ساختمانی نمونه مجری کلیه کارهای ساختمانی از جمله نقاشی ساختمان، کنیتکس، رولکس، پتینه کاری، رنگ نما و شستشوی نما، رنگ کاری چوب، گچبری پیش ساخته و بسیاری خدمات ساختمانی در تهران و شهرستان ها می باشد. همچنین ما متخصص بازسازی ساختمان می باشیم.